Fallas 2024Premios

Listado de Premios grandes de las Fallas 2024

Sección Especial

1r Premi a la Falla 197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Josué Beitia Cardós)

2n Premi a la Falla 22 Exposició-Misser Mascó (El Taller de Llongo)

3r Premi a la Falla 34 Pilar, pl. (ESTUDI FALLES 3D SL. Administrador: Francisco Torres Josa)

4rt Premi a la Falla 177 Sueca-Literat Azorín (SANTAEULALIA FALLAS Y FOGUERES, SL)

5é Premi a la Falla 28 Cuba-Literat Azorín (VICENTE MARTINEZ APARICI)

6é Premi a la Falla 12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (Pere Baenas)

7é Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)

8é Premi a la Falla 9 Na Jordana (Mario Gual del Olmo)

9é Premi a la Falla 14 Almirall Cadarso-Comte d’Altea (Antonio Perez Mena)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 177 Sueca-Literat Azorín (SANTAEULALIA FALLAS Y FOGUERES, SL)

2n Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)

3r Premi a la Falla 28 Cuba-Literat Azorín (VICENTE MARTINEZ APARICI)

Sección 1ªA

1r Premi a la Falla 204 Espartero-Ramón y Cajal (PLANTADE2018,SL SALVADOR BANYULS I RUIZ Y NÉSTOR RUIZ

2n Premi a la Falla 44 Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (DAVID SANCHEZ LLONGO)

3r Premi a la Falla 84 Gravador Esteve-Ciril Amorós (Francisco Giner Nuñez)

4rt Premi a la Falla 242 Ribera-Convent de Santa Clara (MIGUEL SANTAEULALIA SERÁN)

5é Premi a la Falla 100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (SACABUTX ART)

6é Premi a la Falla 83 Ciscar-Borriana (Josué Beitia Cardós)

7é Premi a la Falla 149 Comte de Salvatierra-Ciril Amorós (JOSE RAMON DEVIS BENET)

8é Premi a la Falla 384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà (Mario Gual del Olmo)

9é Premi a la Falla 11 Mercé, pl. (ART EN FOC)

10é Premi a la Falla 89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Pau Soler Marchante)

11é Premi a la Falla 1 Mercat Central, pl. (Palacio i Serra)

12é Premi a la Falla 291 Jerónima Galés-Litògraf Pascual i Abad (Luis Espinosa del Olmo)

13é Premi a la Falla 17 Quart-Palomar (Ximo Martínez Fernández)

14é Premi a la Falla 178 Illes Canàries-Trafalgar (Vicente Herrando Soler)

15é Premi a la Falla 151 Just Vilar-Mercat del Cabanyal (FRANCISCO SIERRA)

16é Premi a la Falla 96 Quart Extramurs-Velázquez (Erik Martínez Moncho)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (SACABUTX ART)

2n Premi a la Falla 178 Illes Canàries-Trafalgar (Vicente Herrando Soler)

3r Premi a la Falla 6 Llanterna-Na Rovella-Av.de l’Oest (Rafa Cheli Collado)

Sección 1ªB

1r Premi a la Falla 145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (FALLAS VICENTE LLACER RODRIGO S.L.)

2n Premi a la Falla 10 Avinguda de l’Oest (PACO TORRES)

3r Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Ernesto Cimas Ribera)

4rt Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Sergio Musoles Ros)

5é Premi a la Falla 78 Bisbe Amigó-Conca (PLANTADEU 2018 SL)

6é Premi a la Falla 300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (SACABUTX-ART)

7é Premi a la Falla 53 Pintor Segrelles, pl. (Jose Ramón Devis Benet)

8é Premi a la Falla 79 Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà (Josué Beitia Cardós)

9é Premi a la Falla 227 Gayano Lluch (LUIS ESPINOSA OLMOS)

10é Premi a la Falla 278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (ART EN FOC)

11é Premi a la Falla 125 Baró de San Petrillo-Leonor Jovani (Arturo Vallés Bea)

12é Premi a la Falla 3 Doctor Collado, pl. (Francisco Giner Núnez)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Ernesto Cimas Ribera)

2n Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Sergio Musoles Ros)

3r Premi a la Falla 125 Baró de San Petrillo-Leonor Jovani (Arturo Vallés Bea)

Sección 2ªA

1r Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Sergio Musoles Ros)

2n Premi a la Falla 43 Marqués de Montortal-Berní i Català (LUIS ESPINOSA)

3r Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Art en Foc)

4rt Premi a la Falla 65 Serrans-Els Furs, pl. (Javier Álvarez Salas Salinas)

5é Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (XIMO MARTÍ FERNÁNDEZ)

6é Premi a la Falla 55 Sapadors-Vicent Lleó (SACABUTXART)

7é Premi a la Falla 184 Indústria-Sants Just i Pastor (Pasky Roda)

8é Premi a la Falla 140 Sant Josep de la Muntanya-Terol (Pau Soler Marchante)

9é Premi a la Falla 120 Molinell-Alboraia (Victor Navarro Granero)

10é Premi a la Falla 165 Pizarro-Ciril Amorós (Paco Giner)

11é Premi a la Falla 33 Montortal-Torrefiel (Enrique Cardells)

12é Premi a la Falla 330 Vicent Sancho Tello-Xile (CARLOS CARSI)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Sergio Musoles Ros)

2n Premi a la Falla 65 Serrans-Els Furs, pl. (Javier Álvarez Salas Salinas)

3r Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Art en Foc)

Sección 2ªB

1r Premi a la Falla 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Sergio Musoles Ros)

2n Premi a la Falla 310 Doctor Gil i Morte-Doctor Vila Barberà (PLANTADEU 2018 SL)

3r Premi a la Falla 86 Blocs Platja (VICTOR HUGO GINER BLASCO)

4rt Premi a la Falla 358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (IMAGINE CREATIVE PROJECTS SL)

5é Premi a la Falla 23 Tomasos-Carles Cervera (ALGO FALLA)

6é Premi a la Falla 284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Iván Martínez Vello (Falles i Fogueres Martínez Vello))

7é Premi a la Falla 111 Burjassot-Pare Carbonell (LUIS ESPINOSA OLMOS)

8é Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (PACO GINER NUÑEZ)

9é Premi a la Falla 123 L’Alguer-Enginyer Rafael Janini (Mauricio Moreira Santos)

10é Premi a la Falla 235 Barri de La Llum (Fernando Marzo Dasi)

11é Premi a la Falla 27 Cadis-Els Centelles (Artenfoc)

12é Premi a la Falla 103 València-Teodor Llorente (SERGIO LIS ABRIL)

13é Premi a la Falla 101 Carrera de Malilla-Enginyer J. Benlloch (Fernando Marzo Dasí)

14é Premi a la Falla 107 Bilbao-Maximilià Thous (Jose Miguel Gasent González)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 23 Tomasos-Carles Cervera (ALGO FALLA)

2n Premi a la Falla 86 Blocs Platja (VICTOR HUGO GINER BLASCO)

3r Premi a la Falla 93 General Llorens (ArtdeFoc Creaciones Artísticas, S.L.)

Sección 3ªA

1r Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Sergio Musoles Ros)

2n Premi a la Falla 334 Doctor Marañón-Mestre Palau (Ximo Esteve Mares)

3r Premi a la Falla 77 Barri de Sant Josep (Lorenzo Fandos Ayoro)

4rt Premi a la Falla 217 Espartero-Mestre Plasencia (JAVIER ALVAREZ-SALA SALINAS)

5é Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (ART EN FOC EL TALLERET D´ALCASSER)

6é Premi a la Falla 279 Maties Perello-Lluís de Santàngel (Ximo Esteve)

7é Premi a la Falla 214 Cristòfol Sorní-Mestre Martín (Fernando Llopis)

8é Premi a la Falla 192 Ramiro de Maeztu-Humanista Furió (SACABUTXART)

9é Premi a la Falla 181 Barri Beteró (FRANCISCO JAVIER GOMEZ MOROLLON)

10é Premi a la Falla 331 Marqués de Solferit (JOSE MIGUEL GASENT)

11é Premi a la Falla 274 Tenda, pl. (XIMO MARTI)

12é Premi a la Falla 62 Mossén Sorell-Corona (Manuel Martín Huguet)

13é Premi a la Falla 87 Arxiduc Carles-Xiva (OSCAR GARCIA CUESTA)

14é Premi a la Falla 115 Frederic Mistral-Murta (Enrique Cardells Martinez)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Sergio Musoles Ros)

2n Premi a la Falla 217 Espartero-Mestre Plasencia (JAVIER ALVAREZ-SALA SALINAS)

3r Premi a la Falla 39 Castelló-Sogorb (Carlos Carsí)

Sección 3ªB

1r Premi a la Falla 276 Carrera de Malilla-Illa Cabrera (Salva Banyuls i Néstor Ruiz)

2n Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (Vicente Herrando Soler)

3r Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Mauricio Morerira Santos)

4rt Premi a la Falla 266 Mendizábal (Fernando Marzo Dasi)

5é Premi a la Falla 375 Albereda-França (Iván Martínez Velló)

6é Premi a la Falla 24 Cadis-Literat Azorín (Sacabutxart SL)

7é Premi a la Falla 54 Joaquim Costa-Borriana (ART EN FOC)

8é Premi a la Falla 110 Lope de Vega, pl. (Fernando Lòpez Cabañero)

9é Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Empar Iturbi (Joserra Lisarde Ferrer)

10é Premi a la Falla 59 Aras de Alpuente-Castell de Pop (IVÁN MARTINEZ VELLO » FALLES I FOGUERES MARTINEZ

11é Premi a la Falla 317 Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu (Enrique Cardells Martinez)

12é Premi a la Falla 142 Cuba-Buenos Aires (Cristian García Carrasco)

13é Premi a la Falla 5 Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (AGUSTIN TORRALBA SOTO)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (Vicente Herrando Soler)

2n Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Empar Iturbi (Joserra Lisarde Ferrer)

3r Premi a la Falla 110 Lope de Vega, pl. (Fernando Lòpez Cabañero)

Sección 3ªC

1r Premi a la Falla 49 Barraca-Espadà (Luis Espinosa Olmos)

2n Premi a la Falla 380 Pintor Maella-França-Menorca (Mauricio Moreira)

3r Premi a la Falla 170 Regne de València-Sant Valer (JOTA DE JUANES)

4rt Premi a la Falla 144 Progrés-Teatre de la Marina (Carlos Carsí García)

5é Premi a la Falla 102 Fèlix Pizcueta-Ciril Amorós (Fernando Llopis Torres)

6é Premi a la Falla 147 Mare de Déu de Lepant, pl. (Lorenzo Fandos Ayoro)

7é Premi a la Falla 160 Sant Ignasi de Loiola-Jesús i Maria (FUSTA I CARTO S.L)

8é Premi a la Falla 56 Azcàrraga-Ferran el Catòlic (JOSE MIGUEL GASENT GONZALEZ)

9é Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (XIMO MARTÍ FERNÁNDEZ)

10é Premi a la Falla 201 Palleter-Erudit Orellana (Manolo García Lleonart)

11é Premi a la Falla 231 Poeta Alberola-Totana (Mauricio Moreira Santos)

12é Premi a la Falla 267 Marià Benlliure-Séquia de Tormos (MARIO CARDELLS)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 170 Regne de València-Sant Valer (JOTA DE JUANES)

2n Premi a la Falla 49 Barraca-Espadà (Luis Espinosa Olmos)

3r Premi a la Falla 201 Palleter-Erudit Orellana (Manolo García Lleonart)

Sección 4ªA

1r Premi a la Falla 85 Cuba-Dénia (Mario Cardells)

2n Premi a la Falla 283 Jacinto Benavente-Regina Na Germana (LORENZO FANDOS AYORO)

3r Premi a la Falla 228 Arquitecte Alfaro-Francesc Cubells (MIGUEL BANACLOCHA MARIN)

4rt Premi a la Falla 45 Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbano (CARLOS CARSI)

5é Premi a la Falla 146 Tres Forques-Conca-Pérez Galdós (VICTOR NAVARRO GRANERO)

6é Premi a la Falla 169 Major-Moraira-Natzaret (José Ramón Devis i Benet)

7é Premi a la Falla 162 Grups Mare de Déu del Carme (Francisco Fuentes Moreno)

8é Premi a la Falla 38 Costa i Borràs-Agustina d’Aragó (Vidal Garrido)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 146 Tres Forques-Conca-Pérez Galdós (VICTOR NAVARRO GRANERO)

2n Premi a la Falla 205 Nord-Doctor Zamenhoff (JORDI PALANCA I MARQUÉS)

3r Premi a la Falla 85 Cuba-Dénia (Mario Cardells)

Sección 4ªB

1r Premi a la Falla 285 Rodríguez de Cepeda-Llorenç Palmireno (Mario Gual del Olmo)

2n Premi a la Falla 171 Ramon de Rocafull-Comte d’Alaquàs (ENRIQUE CARDELLS MARTINEZ)

3r Premi a la Falla 320 L’Equador-Alcalde Gurrea (MANUEL JOSE BLANCO CLIMENT)

4rt Premi a la Falla 215 Baró de Patraix-Conca (VICENTE HERRANDO SOLER)

5é Premi a la Falla 308 Mercat de Castella (Luis Espinosa)

6é Premi a la Falla 47 Alberic-Heroi Romeu (Álvaro Guija Moreno)

7é Premi a la Falla 41 Cuba-Puerto Rico (Joan Torres Cuenca)

8é Premi a la Falla 366 Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Javier Rico Catalán)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 41 Cuba-Puerto Rico (Joan Torres Cuenca)

2n Premi a la Falla 320 L’Equador-Alcalde Gurrea (MANUEL JOSE BLANCO CLIMENT)

3r Premi a la Falla 171 Ramon de Rocafull-Comte d’Alaquàs (ENRIQUE CARDELLS MARTINEZ)

Sección 4ªC

1r Premi a la Falla 154 Sant Vicent-Marvà (JOSERRA LISARDE FERRER)

2n Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velázquez (Art En Foc)

3r Premi a la Falla 57 Pelai-Matemàtic Marzal (ART DE FOC)

4rt Premi a la Falla 118 Acàcies-Picaio (Xavier Herrero)

5é Premi a la Falla 186 Bisbe Jaume Pérez-Lluís Oliag (David Llopis Perpiñan)

6é Premi a la Falla 349 Sants Just i Pastor-Serradora (Pedro Espadero)

7é Premi a la Falla 90 Nador-Miraculosa (FERNANDO MARZO DASI)

8é Premi a la Falla 183 Illes Canàries-Dama d’Elx (Javier Rico Catalán)

9é Premi a la Falla 332 Poeta Llorente (LUIS ESPINOSA)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 118 Acàcies-Picaio (Xavier Herrero)

2n Premi a la Falla 154 Sant Vicent-Marvà (JOSERRA LISARDE FERRER)

3r Premi a la Falla 324 Poeta García Lorca-Oltà (Isidro Martínez Aparicio «Ventiscas Falles i Fogueres»)

Sección 5ªA

1r Premi a la Falla 19 Sant Bult, pl. (Art En Foc)

2n Premi a la Falla 292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (AGUSTIN TORRALBA SOTO)

3r Premi a la Falla 336 Serra Martés-Miguel Servet (ENRIC ANDRÉS ALANDÍ)

4rt Premi a la Falla 225 Rosari-Calabuig, pl. (David Sánchez Llongo y Daniel Gómez)

5é Premi a la Falla 180 Plaça d’Espanya-Ramón y Cajal-Pintor Benedito (Javier Rico Catalán)

6é Premi a la Falla 319 Sant Vicent de Paül-Dip. Clara Campoamor (Vicente Julián Garcia Pastor)

7é Premi a la Falla 189 Giorgeta-Roís de Corella (FUSTA I CARTÓ, SL)

8é Premi a la Falla 81 Goya-El Brasil (ALVARO GUIJA)

9é Premi a la Falla 247 Lleons-Poeta Mas i Ros (GARCIA RIVAS ARTES PLÁSTICAS, C.B. (ESTUDIO QUEMADERA))

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 360 Rubén Darío-Fra Lluís Colomer (Agustín Torralba Soto)

2n Premi a la Falla 66 Arbre, pl. (Miguel Hache y Manolo Martín Huguet)

3r Premi a la Falla 225 Rosari-Calabuig, pl. (David Sánchez Llongo y Daniel Gómez)

Sección 5ªB

1r Premi a la Falla 326 Hellín-Pere de Luna (TEDI CHICHANOVA)

2n Premi a la Falla 302 Xiva-Francisco de Llano (ANNA RUIZ SOSPEDRA)

3r Premi a la Falla 340 Francesc Climent-L’Uruguai (Deivid Belenguer Ramírez)

4rt Premi a la Falla 272 Menéndez y Pelayo-Catalunya (Ignacio Ferrando Tamarit)

5é Premi a la Falla 121 Lluís Cano, pl. (JOSERRA LISARDE FERRER)

6é Premi a la Falla 270 Cuenca Tramoyeres-Guàrdia Civil (Gotes de Foc)

7é Premi a la Falla 188 Primat Reig-Vinaròs (FUSTA I CARTO S.L.)

8é Premi a la Falla 7 Borrull-Túria (Vicente Julián García Pastor)

9é Premi a la Falla 352 Poeta Emili Baró-Enric Ginesta (VÍCTOR CABALLERO GUTIÉRREZ)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 302 Xiva-Francisco de Llano (ANNA RUIZ SOSPEDRA)

2n Premi a la Falla 7 Borrull-Túria (Vicente Julián García Pastor)

3r Premi a la Falla 270 Cuenca Tramoyeres-Guàrdia Civil (Gotes de Foc)

Sección 5ªC

1r Premi a la Falla 342 Avinguda de Valladolid-Enginyer Vicent Pichó (José Antonio Marco Gómez)

2n Premi a la Falla 20 Salamanca-Comte d’Altea (Francisco Gonzalvo Martín)

3r Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa, pl. (Eliot García Martín)

4rt Premi a la Falla 156 General Pando-Serrano Flores (Arturo Valles Bea)

5é Premi a la Falla 164 Pérez Galdós-Calixt III (FUSTA I CARTO SL)

6é Premi a la Falla 42 La Creu, pl.-Els Àngels (Carlos Carsí García)

7é Premi a la Falla 48 Creu i Mislata (Álvaro Guija)

8é Premi a la Falla 245 Manuel de Falla-Tamarindes (ARTURO VALLÉS BEA)

9é Premi a la Falla 126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Joserra Lisarde)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 295 Camí de Montcada-Pintor Jacomart (Pepe Sales Marco)

2n Premi a la Falla 298 Pere Cabanes-Comte de Lumiares (TONI FORNES)

3r Premi a la Falla 156 General Pando-Serrano Flores (Arturo Valles Bea)

Sección 6ªA

1r Premi a la Falla 141 Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina (Fusta i Cartó SL)

2n Premi a la Falla 309 Negret, pl. (Lorenzo Fandos Ayoro)

3r Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Iván Martínez ( Falles i Fogueres Martínez Velló))

4rt Premi a la Falla 374 Pere Cabanes-Joan XXIII (José Badía Roca)

5é Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Miguel Banaclocha)

6é Premi a la Falla 98 Mestre Aguilar-Maties Perelló (Eliot García Martín)

7é Premi a la Falla 127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (ESTUDIO CHUKY)

8é Premi a la Falla 344 Polo y Peyrolón-Ciutat de Mula (J DE JUANES)

9é Premi a la Falla 138 Pare Viñas-Agustín Lara (MIGUEL BANACLOCHA)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Iván Martínez ( Falles i Fogueres Martínez Velló))

2n Premi a la Falla 309 Negret, pl. (Lorenzo Fandos Ayoro)

3r Premi a la Falla 374 Pere Cabanes-Joan XXIII (José Badía Roca)

Sección 6ªB

1r Premi a la Falla 229 Antonio Molle-Gregorio Gea (Fran Santonja (ArteEfimero))

2n Premi a la Falla 392 Blas Gámez – Ángel Villena (FRANCISCO TARAZONA GARCÍA)

3r Premi a la Falla 294 Jacint Labaila-Manuel Simó (Arturo Vallés Bea)

4rt Premi a la Falla 359 Enginyer Josep Sirera-Pius IX (Estudio Chuky)

5é Premi a la Falla 150 Doctor Manuel Candela-Av.del Port (Fallas Vicente Llacer Rodrigo)

6é Premi a la Falla 71 Trinitat-Alboraia (JOSÉ ANTONIO MARCO GÓMEZ)

7é Premi a la Falla 95 Camí de Barcelona-Travessera i Camí de Montcada (ARTDEFOC CREACIONES ARTISTICAS SL

8é Premi a la Falla 218 Ausiàs March-Na Rovella (VICTOR CABALLERO GUTIERREZ)

9é Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (La comissió)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (La comissió)

2n Premi a la Falla 348 Cadis-Mossén Femenia-Puerto Rico (JOSERRA LISARDE)

3r Premi a la Falla 392 Blas Gámez – Ángel Villena (FRANCISCO TARAZONA GARCÍA)

Sección 6ª C

1r Premi a la Falla 58 Sevilla-Dénia (Joserra Lisarde Ferrer)

2n Premi a la Falla 97 Sèneca-Iecla (SACABUTX ART)

3r Premi a la Falla 261 Norman Bethune – Guillem Despuig (Vidal Garrido Gavidia)

4rt Premi a la Falla 230 Mossén Josep Cuenca-Pinedo (MANUEL JOSE BLANCO CLIMENT)

5é Premi a la Falla 167 En Plom-Guillem de Castro (XIMO ESTEVE MARES)

6é Premi a la Falla 159 Doctor Manuel Candela-Beatriz Tortosa (ANDREU SANCHEZ HERNANDEZ)

7é Premi a la Falla 30 La Vall de Laguar-Pare Ferris (Vicente Julian García Pastor)

8é Premi a la Falla 69 Sant Josep de Pignatelli-Doctor Peset Aleixandre (Fernando Marzo Dasí)

9é Premi a la Falla 99 Ferran el Catòlic-Erudit Orellana (Vicente Julián García Pastor)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 58 Sevilla-Dénia (Joserra Lisarde Ferrer)

2n Premi a la Falla 97 Sèneca-Iecla (SACABUTX ART)

3r Premi a la Falla 236 Jesús, pl. (Juan Jesús García Pérez)

Sección 7ªA

1r Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (CARLOS CARSÍ GARCÍA)

2n Premi a la Falla 72 Joaquim Navarro-Carrícola (IGNACIO FERRANDO TAMARIT)

3r Premi a la Falla 185 Poeta Altet-Benicarló (JOSE VICENTE MARCO GOMEZ)

4rt Premi a la Falla 213 Vivons-Romeu de Corbera (Vicente Zacarés Carrió)

5é Premi a la Falla 240 Mestre Bellver-Marià Ribera (ESTUDI PONT DE FUSTA Y PEPITA GRILLA)

6é Premi a la Falla 130 Patraix, pl. (Miguel March Azor)

7é Premi a la Falla 157 Sant Joan Bosco-Duc de Mandas (VICTOR CABALLERO)

8é Premi a la Falla 244 Josep Maria Haro-Poeta Mas i Ros (Sergio Carrero Melián)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 213 Vivons-Romeu de Corbera (Vicente Zacarés Carrió)

2n Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (CARLOS CARSÍ GARCÍA)

3r Premi a la Falla 240 Mestre Bellver-Marià Ribera (ESTUDI PONT DE FUSTA Y PEPITA GRILLA)

Sección 7ªB

1r Premi a la Falla 193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Mauricio Moreira Santos)

2n Premi a la Falla 191 Pare Domènech-Pius XII (Creaciones artisticas Arte de foc)

3r Premi a la Falla 220 Fermín Galán i García Hernández-Primavera (GOTES DE FOC)

4rt Premi a la Falla 357 Moreria, pl. (FUSTA I CARTÓ S.L.)

5é Premi a la Falla 51 Carretera d’Escrivà-Coop. de Sant Ferran (VIDAL GARRIDO)

6é Premi a la Falla 367 Puebla de Valverde-II República Espanyola (ISIDRO VENTISCAS)

7é Premi a la Falla 139 Portugal-Fragata (Ignacio Ferrando Tamarit)

8é Premi a la Falla 379 La Vall d’Albaida-La Canal de Navarrés (IGNACIO FERRANDO TAMARIT)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 191 Pare Domènech-Pius XII (Creaciones artisticas Arte de foc)

2n Premi a la Falla 116 Josep Maestre (Reyes Pérez-Manglano González)

3r Premi a la Falla 51 Carretera d’Escrivà-Coop. de Sant Ferran (VIDAL GARRIDO)

Sección 7ªC

1r Premi a la Falla 252 Maria Ros-Sant Tomàs (José Antonio Marcos Gómez)

2n Premi a la Falla 92 En Sendra-Coll, pl. (Rubén Vela Romero de Vila)

3r Premi a la Falla 371 Josep Maria Bayarri-Los Isidros (Salvador Espert)

4rt Premi a la Falla 264 Lepant-En Joan d’Àustria (Francisco Ribes Lopez)

5é Premi a la Falla 322 Barraca-Columbretes (Manuel García Lleonart)

6é Premi a la Falla 148 Alfons el Magnànim-Nau-Bonaire (Juan Jesús García Pérez)

7é Premi a la Falla 18 Sant Miquel-Vicent Iborra, pl. (FET D’ENCARREC)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 18 Sant Miquel-Vicent Iborra, pl. (FET D’ENCARREC)

2n Premi a la Falla 252 Maria Ros-Sant Tomàs (José Antonio Marcos Gómez)

3r Premi a la Falla 248 Saineter Arniches-Arquitecte Ribes (CELSO SERRA BARBERA)

Sección 8ªA

1r Premi a la Falla 222 Doctor Domingo Orozco-Bailén (JUAN JESUS GARCIA PEREZ)

2n Premi a la Falla 343 Pianista Martínez Carrasco-Eslida (Andreu Sanchez Hernandez)

3r Premi a la Falla 271 Mossén Milà, pl. (FUSTA I CARTO, SL)

4rt Premi a la Falla 200 Carcaixent-Compromís de Casp (JOSE LORENZO SANTANA RIQUELME)

5é Premi a la Falla 52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (JUAN RUIZ RECIO Y AMAPARO ORDAZ)

6é Premi a la Falla 329 Grup de Peixcadors del Perellonet (David Martínez Ferrer)

7é Premi a la Falla 307 Àngel Villena-Pintor Sabater (FCO JOSE CUADROS MARTINEZ)

8é Premi a la Falla 299 Maria Ros-Manuel Iranzo (Francisco Cuadros y David Zahonero)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (JUAN RUIZ RECIO Y AMAPARO ORDAZ)

2n Premi a la Falla 200 Carcaixent-Compromís de Casp (JOSE LORENZO SANTANA RIQUELME)

3r Premi a la Falla 389 Manuel Melià i Fuster-María Fernanda D’Ocón (JORDI PALANCA I MARQUÉS)

Sección 8ª B

1r Premi a la Falla 73 Santa Creu, pl. (La Comisiòn)

2n Premi a la Falla 362 Luz Casanova-Pare Espasa (Vicente Albert Garcia)

3r Premi a la Falla 206 Doctor Gómez Ferrer (Francisco Javier Gómez Morollón)

4rt Premi a la Falla 46 Baix-Mesó de Morella (Cristian Garcia)

5é Premi a la Falla 321 Escultor García Mas-Puerto de Santa María (ARTURO VALLES BEA)

6é Premi a la Falla 124 Lluís Oliag-Mariola-Granada (XAVIER HERRERO MARTINEZ)

7é Premi a la Falla 306 Cedre-Explorador Andrés (LA COMISION)

8é Premi a la Falla 373 Antiga Senda de Senent-Albereda (LA COMISSIÓ)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 296 Hondures, pl. (JOSE LUS PLATERO COSI)

2n Premi a la Falla 73 Santa Creu, pl. (La Comisiòn)

3r Premi a la Falla 46 Baix-Mesó de Morella (Cristian Garcia)

Sección 8ªC

1r Premi a la Falla 280 Doctor Berenguer Ferrer, pl. (Joserra Lisarde Ferrer)

2n Premi a la Falla 286 Pere María Orts i Bosch, pl. (JOSE PASCUAL RODA FERNANDO)

3r Premi a la Falla 347 Pare Lluís Navarro-Remunta (LA COMISIO)

4rt Premi a la Falla 36 Guillem de Castro-Triador (Celso Sierra Barberá)

5é Premi a la Falla 91 Pintor Domingo-Guillem de Castro (Francisco Ribes López)

6é Premi a la Falla 313 Poble, pl.-Sant Roc (Cristian Carrasco)

7é Premi a la Falla 119 Burjassot-Carretera de Paterna (ISIDRO VENTISCAS)

8é Premi a la Falla 196 Guillem Sorolla-Recaredo (Artdefoc Creaciones Artisticas SL)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 91 Pintor Domingo-Guillem de Castro (Francisco Ribes López)

2n Premi a la Falla 313 Poble, pl.-Sant Roc (Cristian Carrasco)

3r Premi a la Falla 365 Alfara del Patriarca-Periodista Gil Sumbiela (REYES PE)

Fallas experimentales

1r Premi a la Falla 211 Lepant-Guillem de Castro (Anna Ruiz Sospedra)

2n Premi a la Falla 302 Xiva-Francisco de Llano (ANNA RUIZ SOSPEDRA)

3r Premi a la Falla 143 Reina-Pau-Sant Vicent (BAOBAB diseño de Virginia Lorente)

4rt Premi a la Falla 66 Arbre, pl. (Miguel Hache y Manolo Martín Huguet)

5é Premi a la Falla 240 Mestre Bellver-Marià Ribera (ESTUDI PONT DE FUSTA Y PEPITA GRILLA)

6é Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (La comissió)

7é Premi a la Falla 226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (MANUEL GARCIA LLEONART)

8é Premi a la Falla 30 La Vall de Laguar-Pare Ferris (Vicente Julian García Pastor)

9é Premi a la Falla 236 Jesús, pl. (Juan Jesús García Pérez)

10é Premi a la Falla 52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (JUAN RUIZ RECIO Y AMAPARO ORDAZ)

Premios Caliu

1r Premi a la Falla 384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà (Mario Gual del Olmo)

2n Premi a la Falla 39 Castelló-Sogorb (Carlos Carsí)

3r Premi a la Falla 305 Universitat Vella-Patriarca, pl. (Vicente Julian Garcia PAstor)

4rt Premi a la Falla 319 Sant Vicent de Paül-Dip. Clara Campoamor (Vicente Julián Garcia Pastor)

5é Premi a la Falla 52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (JUAN RUIZ RECIO Y AMAPARO ORDAZ)

Amics del Corpus

1r Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (XIMO MARTÍ FERNÁNDEZ)

Fallas Neutras y Sostenibles

1r Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (La comissió)

2n Premi a la Falla 211 Lepant-Guillem de Castro (Anna Ruiz Sospedra)

3r Premi a la Falla 99 Ferran el Catòlic-Erudit Orellana (Vicente Julián García Pastor)

4rt Premi a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Themingart Ovejero SL)

5é Premi a la Falla 318 Tarongers-Universitat Politècnica (Fet d’Encàrrec (Maria Falcó -Paco Pellicer))