Fallas 2024Premios

Listado de Premios infantiles de las Fallas 2024

Secció Especial

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (JOSE GALLEGO)
  • 2n Premi a la Falla 204 Espartero-Ramón y Cajal (FERNANDO FOIX FABREGAT)
  • 3r Premi a la Falla 44 Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (SERGIO ALCAÑIZ VALIENTE)
  • 4rt Premi a la Falla 145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (MARIO PEREZ SANCHEZ)
  • 5é Premi a la Falla 227 Gayano Lluch (Raúl García Pertusa)
  • 6é Premi a la Falla 83 Ciscar-Borriana (RUBÉN ARCOS MARTÍ)
  • 7é Premi a la Falla 22 Exposició-Misser Mascó (Xavier Gurrea Belenguer)
  • 8é Premi a la Falla 149 Comte de Salvatierra-Ciril Amorós (BORJA LORENTE CASTILLO)
  • 9é Premi a la Falla 143 Reina-Pau-Sant Vicent (Jose Luis Ceballos y Francisco Sanabria)
  • 10é Premi a la Falla 112 Malva-Rosa-Antoni Ponz-Cavite (JOSE LUIS PLATERO COSI)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (MARIO PEREZ SANCHEZ)
  • 2n Premi a la Falla 12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (JOSE GALLEGO)
  • 3r Premi a la Falla 83 Ciscar-Borriana (RUBÉN ARCOS MARTÍ)

Seccio Primera

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 78 Bisbe Amigó-Conca (GONZALO GABRIEL ROJAS RODRIGUEZ)
  • 2n Premi a la Falla 278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (Mario Perez Sánchez)
  • 3r Premi a la Falla 14 Almirall Cadarso-Comte d’Altea (Vicente Gomar Vidal)
  • 4rt Premi a la Falla 384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà (Mario Pérez Sánchez)
  • 5é Premi a la Falla 65 Serrans-Els Furs, pl. (David Ojeda Amorós)
  • 6é Premi a la Falla 284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Miriam García Sandemetrio)
  • 7é Premi a la Falla 100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (Jose Fuster)
  • 8é Premi a la Falla 34 Pilar, pl. (Borja Llorens Mata)
  • 9é Premi a la Falla 317 Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu (Ángel Navarro Requena)
  • 10é Premi a la Falla 120 Molinell-Alboraia (Carlos Herrero Muria)
  • 11é Premi a la Falla 242 Ribera-Convent de Santa Clara (Javier Álvarez-Sala Salinas)
  • 12é Premi a la Falla 177 Sueca-Literat Azorín (AUSIAS ESTRUGO MAÑÓ)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Miriam García Sandemetrio)
  • 2n Premi a la Falla 100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (Jose Fuster)
  • 3r Premi a la Falla 14 Almirall Cadarso-Comte d’Altea (Vicente Gomar Vidal)

Secció segona

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 28 Cuba-Literat Azorín (GONZALO ROJAS RODRIGUEZ)
  • 2n Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (JOSE FUSTER GARCÍA)
  • 3r Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Mario Pérez Sánchez)
  • 4rt Premi a la Falla 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Ausiàs Estrugo)
  • 5é Premi a la Falla 89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Santiago Muñoz Girón)
  • 6é Premi a la Falla 302 Xiva-Francisco de Llano (SANTAEULALIA PRODUCCIONES ARTISTICAS S.L.U.)
  • 7é Premi a la Falla 358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Grego Acebedo)
  • 8é Premi a la Falla 59 Aras de Alpuente-Castell de Pop (MIRIAM GARCIA SANDEMETRIO)
  • 9é Premi a la Falla 330 Vicent Sancho Tello-Xile (ANGEL NAVARRO)
  • 10é Premi a la Falla 123 L’Alguer-Enginyer Rafael Janini (Teodora Aleksandrova Chichanova)
  • 11é Premi a la Falla 267 Marià Benlliure-Séquia de Tormos (Carlos Herrero Muria)
  • 12é Premi a la Falla 86 Blocs Platja (VICTOR HUGO GINER BLASCO)
  • 13é Premi a la Falla 129 Ramiro de Maeztu-Els Lleons (Carlos Carsí)
  • 14é Premi a la Falla 147 Mare de Déu de Lepant, pl. (EMILIO TAMARIT SIMON)
  • 15é Premi a la Falla 388 Manuel Melià i Fuster-Carles Cortina (Rafa Guillot)
  • 16é Premi a la Falla 84 Gravador Esteve-Ciril Amorós (David Mourelle Nicolas)
  • 17é Premi a la Falla 101 Carrera de Malilla-Enginyer J. Benlloch (García Ribas Artes Plásticas CB)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (JOSE FUSTER GARCÍA)
  • 2n Premi a la Falla 358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Grego Acebedo)
  • 3r Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Mario Pérez Sánchez)

Secció tercera

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Zvonimir Ostoic)
  • 2n Premi a la Falla 140 Sant Josep de la Muntanya-Terol (José Fuster García)
  • 3r Premi a la Falla 9 Na Jordana (Sergio Alcañiz Valiente)
  • 4rt Premi a la Falla 49 Barraca-Espadà (ALEJANDRO LOPEZ SANCHEZ)
  • 5é Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Vicente Gomar Vidal)
  • 6é Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (ALEJANDRO RUBIO Y MANUEL RUBIO ARMIÑANA)
  • 7é Premi a la Falla 55 Sapadors-Vicent Lleó (ANGEL NAVARRO REQUENA)
  • 8é Premi a la Falla 392 Blas Gámez – Ángel Villena (FRANCISCO TARAZONA GARCÍA)
  • 9é Premi a la Falla 377 Av.de França-Alfred Toran i Olmos (Carlos Herrero Muria)
  • 10é Premi a la Falla 300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (MOU)
  • 11é Premi a la Falla 214 Cristòfol Sorní-Mestre Martín (KLUBEIN VALENCIA S.L.U.)
  • 12é Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (TEODORA CHICHANOVA)
  • 13é Premi a la Falla 184 Indústria-Sants Just i Pastor (Javier Rico)
  • 14é Premi a la Falla 249 Segòvia, pl.-Doctor Tomàs Sala (Emilio Tamarit Simón)
  • 15é Premi a la Falla 68 Conserva-Berenguer Mallol (Salvador Dolz Rubio)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 140 Sant Josep de la Muntanya-Terol (José Fuster García)
  • 2n Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Vicente Gomar Vidal)
  • 3r Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Zvonimir Ostoic)

Secció quarta

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 375 Albereda-França (ALEX LÓPEZ SANCHEZ)
  • 2n Premi a la Falla 154 Sant Vicent-Marvà (JOSE FUSTER GARCÍA)
  • 3r Premi a la Falla 39 Castelló-Sogorb (Fet d’Encàrrec. (Maria Falcó – Paco Pellicer))
  • 4rt Premi a la Falla 232 Pius XI-Fontanars (DAVID OJEDA AMOROS)
  • 5é Premi a la Falla 11 Mercé, pl. (SALVADOR FERRIS CERVERO)
  • 6é Premi a la Falla 47 Alberic-Heroi Romeu (La Mire)
  • 7é Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (Marta Póvez López)
  • 8é Premi a la Falla 10 Avinguda de l’Oest (ALEJANDRO RUBIO Y MANOLO RUBIO)
  • 9é Premi a la Falla 250 Cadis-Dénia (Sevior Y Priol Arts)
  • 10é Premi a la Falla 74 Alqueries de Bellver-Garbí (Francisco Fuentes Moreno)
  • 11é Premi a la Falla 178 Illes Canàries-Trafalgar (SANTI MUÑOZ GIRON)
  • 12é Premi a la Falla 79 Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà (GOTES DE FOC)
  • 13é Premi a la Falla 6 Llanterna-Na Rovella-Av.de l’Oest (Carlos Herrero Muria)
  • 14é Premi a la Falla 87 Arxiduc Carles-Xiva (MANUEL JOSE BLANCO CLIMENT)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 39 Castelló-Sogorb (Fet d’Encàrrec. (Maria Falcó – Paco Pellicer))
  • 2n Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (Marta Póvez López)
  • 3r Premi a la Falla 47 Alberic-Heroi Romeu (La Mire)

Secció cinquena

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 111 Burjassot-Pare Carbonell (JUANJO SALOM DIAZ)
  • 2n Premi a la Falla 54 Joaquim Costa-Borriana (DAVID OJEDA AMOROS)
  • 3r Premi a la Falla 103 València-Teodor Llorente (SANTIAGO MUÑOZ GIRÓN – FRAN TARAZONA GARCIA)
  • 4rt Premi a la Falla 197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Angel Esteban de los Santos)
  • 5é Premi a la Falla 107 Bilbao-Maximilià Thous (Jose Vicente Zurita Abad)
  • 6é Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (CARLOS HERRERO)
  • 7é Premi a la Falla 328 Enginyer Manuel Maese-Cristóbal Llorens (Salvador Dolz Rubio)
  • 8é Premi a la Falla 303 Alemanya-El Batxiller (Alejandro Cano Hernández)
  • 9é Premi a la Falla 53 Pintor Segrelles, pl. (DANIEL PÉREZ MARTÍNEZ)
  • 10é Premi a la Falla 43 Marqués de Montortal-Berní i Català (ISAAC ARGUDO)
  • 11é Premi a la Falla 94 Mercat de Montolivet, pl. (Andreu Sanchez Hernandez)
  • 12é Premi a la Falla 380 Pintor Maella-França-Menorca (DAVID MOU)
  • 13é Premi a la Falla 35 Joan d’Aguiló-Gaspar Aguilar (JAIME TORRENT ARENAS)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 103 València-Teodor Llorente (SANTIAGO MUÑOZ GIRÓN – FRAN TARAZONA GARCIA)
  • 2n Premi a la Falla 291 Jerónima Galés-Litògraf Pascual i Abad (Mª Amparo Valero Costa)
  • 3r Premi a la Falla 53 Pintor Segrelles, pl. (DANIEL PÉREZ MARTÍN

Secció sisena

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (SuperArte)
  • 2n Premi a la Falla 276 Carrera de Malilla-Illa Cabrera (Pam de Nas (Fran Tarazona))
  • 3r Premi a la Falla 288 Periodista Gil Sumbiela-Assutzena (Kuebien Valencia SLU)
  • 4rt Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Xavi Gurrea)
  • 5é Premi a la Falla 41 Cuba-Puerto Rico (Alejandro López Sanchez)
  • 6é Premi a la Falla 254 Pare Santonja-Cardenal Benlloch (Sergio Guijarro Pastor “Sergi”)
  • 7é Premi a la Falla 231 Poeta Alberola-Totana (Roberto Moratalla Gómez)
  • 8é Premi a la Falla 156 General Pando-Serrano Flores (Xaume Torrent Arenas)
  • 9é Premi a la Falla 3 Doctor Collado, pl. (Teodora Chichanova)
  • 10é Premi a la Falla 96 Quart Extramurs-Velázquez (Carlos Herrero Muria)
  • 11é Premi a la Falla 122 Cervantes-Pare Jofré (Isaac Argudo)
  • 12é Premi a la Falla 27 Cadis-Els Centelles (Arturo Atienza)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Xavi Gurrea)
  • 2n Premi a la Falla 276 Carrera de Malilla-Illa Cabrera (Pam de Nas (Fran Tarazona))
  • 3r Premi a la Falla 41 Cuba-Puerto Rico (Alejandro López Sanchez)

Secció setena

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 1 Mercat Central, pl. (Joaquin Rubio Yañez)
  • 2n Premi a la Falla 93 General Llorens (JOSE MANUEL FELIU SAMPER – SUPERARTE ALICANTE)
  • 3r Premi a la Falla 334 Doctor Marañón-Mestre Palau (Alejandro Cano Hernández)
  • 4rt Premi a la Falla 146 Tres Forques-Conca-Pérez Galdós (FRANCISCO HIDALGO DE LA TORRE)
  • 5é Premi a la Falla 285 Rodríguez de Cepeda-Llorenç Palmireno (Mario Gual del Olmo)
  • 6é Premi a la Falla 170 Regne de València-Sant Valer (JOTA DE JUANES)
  • 7é Premi a la Falla 266 Mendizábal (Vicente Dominguez Pérez)
  • 8é Premi a la Falla 308 Mercat de Castella (David Ojeda)
  • 9é Premi a la Falla 188 Primat Reig-Vinaròs (JUAN JOSE SALOM DIAZ)
  • 10é Premi a la Falla 217 Espartero-Mestre Plasencia (Rodrigo Nuñez López)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 334 Doctor Marañón-Mestre Palau (Alejandro Cano Hernández)
  • 2n Premi a la Falla 146 Tres Forques-Conca-Pérez Galdós (FRANCISCO HIDALGO DE LA TORRE)
  • 3r Premi a la Falla 217 Espartero-Mestre Plasencia (Rodrigo Nuñez López)

Seccio octava

PREMIS

1r Premi a la Falla 176 Campanar-Hipòlit Rovira (Francisco Tarazona Garcia)

2n Premi a la Falla 82 Olivereta-Cerdà i Rico (Juan Carlos Banacloy Cuevas)

3r Premi a la Falla 247 Lleons-Poeta Mas i Ros (FRANCISCO PELLICER BRELL)

4rt Premi a la Falla 220 Fermín Galán i García Hernández-Primavera (ALFONSO VICENTE DIAZ LUCAS)

5é Premi a la Falla 320 L’Equador-Alcalde Gurrea (EMILIO TAMARIT SIMON)

6é Premi a la Falla 23 Tomasos-Carles Cervera (PACO HIDALGO)

7é Premi a la Falla 255 Barri Quint-Pizarro (Javier Rico Catalan)

8é Premi a la Falla 160 Sant Ignasi de Loiola-Jesús i Maria (ANGELA GRAU GONZÁLEZ)

9é Premi a la Falla 186 Bisbe Jaume Pérez-Lluís Oliag (Ángel Navarro Requena)

10é Premi a la Falla 215 Baró de Patraix-Conca (DEIVID BELENGUER RAMIREZ)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 247 Lleons-Poeta Mas i Ros (FRANCISCO PELLICER BRELL)
  • 2n Premi a la Falla 350 Tribunal de les Aigües (VICENTE ESPELETA GARCIA)
  • 3r Premi a la Falla 239 Peris i Valero-Cuba (RODRIGO NUÑEZ LÓPEZ)

Secció novena

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 331 Marqués de Solferit (Teo Chichanova)
  • 2n Premi a la Falla 352 Poeta Emili Baró-Enric Ginesta (JUANJO SALOM DÍAZ)
  • 3r Premi a la Falla 332 Poeta Llorente (ERNESTO CIMAS)
  • 4rt Premi a la Falla 110 Lope de Vega, pl. (Adrián Ballesteros Rubio)
  • 5é Premi a la Falla 295 Camí de Montcada-Pintor Jacomart (Pepe Sales Marco)
  • 6é Premi a la Falla 20 Salamanca-Comte d’Altea (Vicente Domínguez Pérez)
  • 7é Premi a la Falla 17 Quart-Palomar (Carlos Herrero Muria)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 352 Poeta Emili Baró-Enric Ginesta (JUANJO SALOM DÍAZ)
  • 2n Premi a la Falla 283 Jacinto Benavente-Regina Na Germana (ALEX ESTARLICH FORTEA)
  • 3r Premi a la Falla 331 Marqués de Solferit (Teo Chichanova)

Secció desena

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Santi Muñoz Girón)
  • 2n Premi a la Falla 57 Pelai-Matemàtic Marzal (JUANMA BARO)
  • 3r Premi a la Falla 135 Avinguda de Burjassot-Joaquim Ballester (JOSE BADIA ROCA)
  • 4rt Premi a la Falla 342 Avinguda de Valladolid-Enginyer Vicent Pichó (Juan Alberto Navarro Guijarro)
  • 5é Premi a la Falla 121 Lluís Cano, pl. (XAUME TORRENT)
  • 6é Premi a la Falla 56 Azcàrraga-Ferran el Catòlic (ENRIQUE NUÑEZ NUÑEZ)
  • 7é Premi a la Falla 155 Barraca-Església del Rosari (Lorenzo Fandos Ayoro)
  • 8é Premi a la Falla 201 Palleter-Erudit Orellana (José Luis Platero Cosí)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 57 Pelai-Matemàtic Marzal (JUANMA BARO)
  • 2n Premi a la Falla 135 Avinguda de Burjassot-Joaquim Ballester (JOSE BADIA ROCA)
  • 3r Premi a la Falla 374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Santi Muñoz Girón)

Secció onze

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 24 Cadis-Literat Azorín (ANTONIO NICOLAS RAMOS ASENSI)
  • 2n Premi a la Falla 366 Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Javier Rico Catalán)
  • 3r Premi a la Falla 336 Serra Martés-Miguel Servet (ENRIC ANDRÉS ALANDÍ)
  • 4rt Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Jusús Liñana – Fallas Hawa)
  • 5é Premi a la Falla 225 Rosari-Calabuig, pl. (Carlos Carsí)
  • 6é Premi a la Falla 81 Goya-El Brasil (Álvaro Guija)
  • 7é Premi a la Falla 126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Jaume Torrent Arenas)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (La comissió)
  • 2n Premi a la Falla 24 Cadis-Literat Azorín (ANTONIO NICOLAS RAMOS ASENSI)
  • 3r Premi a la Falla 142 Cuba-Buenos Aires (Cristian García Carrasco)

Secció dotze

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (Ferran Madero Candelas)
  • 2n Premi a la Falla 106 Primat Reig-Sant Vicent de Paül (JUAN JOSE SEVILLA)
  • 3r Premi a la Falla 90 Nador-Miraculosa (ELIOT GARCIA MARTIN)
  • 4rt Premi a la Falla 209 Sant Antoni (Javier Alvarez-Sala Salinas)
  • 5é Premi a la Falla 168 Josep Benlliure-Teatre de la Marina (VICENTE DOMINGUEZ PEREZ)
  • 6é Premi a la Falla 324 Poeta García Lorca-Oltà (Sergio Sánchez García)
  • 7é Premi a la Falla 310 Doctor Gil i Morte-Doctor Vila Barberà (PLANTADEU 2018, S.L.)
  • 8é Premi a la Falla 261 Norman Bethune – Guillem Despuig (Clara Ruiz Barberá)
  • 9é Premi a la Falla 118 Acàcies-Picaio (Xavier Herrero)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 209 Sant Antoni (Javier Alvarez-Sala Salinas)
  • 2n Premi a la Falla 324 Poeta García Lorca-Oltà (Sergio Sánchez García)
  • 3r Premi a la Falla 127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (Ferran Madero Candelas)

Secció tretze

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 19 Sant Bult, pl. (Superarte)
  • 2n Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa, pl. (Alex López)
  • 3r Premi a la Falla 131 Iecla-Cardenal Benlloch (Andreu Sánchez Hernández)
  • 4rt Premi a la Falla 251 Carrera de Sant Lluís-Rafael Albiñana (FRANCISCO TARAZONA GARCIA)
  • 5é Premi a la Falla 226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Francisco Pellicer Brell)
  • 6é Premi a la Falla 309 Negret, pl. (Lorenzo Fandos Ayoro)
  • 7é Premi a la Falla 230 Mossén Josep Cuenca-Pinedo (MANUEL JOSE BLANCO CLIMENT)
  • 8é Premi a la Falla 208 Escalante-Marina (ALEJANDRO CANO HERNANDEZ)
  • 9é Premi a la Falla 210 Alacant (Santiago Parrado)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 19 Sant Bult, pl. (Superarte)
  • 2n Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa, pl. (Alex López)
  • 3r Premi a la Falla 226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Francisco Pellicer Brell)

Secció catorze

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velázquez (Sacabutx Art)
  • 2n Premi a la Falla 327 Pintor Pasqual Capuz-Fontanars (Jesus Liñana (Hawa))
  • 3r Premi a la Falla 244 Josep Maria Haro-Poeta Mas i Ros (Sergio Carrero Melián)
  • 4rt Premi a la Falla 265 Riu Segura-Forn d’Alcedo (Alejandro Cano Hernández)
  • 5é Premi a la Falla 42 La Creu, pl.-Els Àngels (Xavi Bonilla i Silvestre)
  • 6é Premi a la Falla 277 Guardacostes-Músic Jarque Cualladó (ARTE EFIMERO SL)
  • 7é Premi a la Falla 207 Mestre Lope-Josep Carsí (VICENTE ESPELETA)
  • 8é Premi a la Falla 150 Doctor Manuel Candela-Av.del Port (La Comisión)
  • 9é Premi a la Falla 304 Isaac Peral-Méndez Núñez (ISIDRO VENTISCAS)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velázquez (Sacabutx Art)
  • 2n Premi a la Falla 265 Riu Segura-Forn d’Alcedo (Alejandro Cano Hernández)
  • 3r Premi a la Falla 236 Jesús, pl. (Juan Jesús García Pérez)

Secció quinze

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 218 Ausiàs March-Na Rovella (VICTOR CABALLERO GUTIERREZ)
  • 2n Premi a la Falla 136 Felipe Bellver-Mare Ràfols (ARTE EFÍMERO)
  • 3r Premi a la Falla 357 Moreria, pl. (Toni Ramos)
  • 4rt Premi a la Falla 97 Sèneca-Iecla (Joan Torres Cuenca)
  • 5é Premi a la Falla 102 Fèlix Pizcueta-Ciril Amorós (Carlos Herranz)
  • 6é Premi a la Falla 371 Josep Maria Bayarri-Los Isidros (Francisco Javier Soriano)
  • 7é Premi a la Falla 240 Mestre Bellver-Marià Ribera (Marco Antonio Ceballos García)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 97 Sèneca-Iecla (Joan Torres Cuenca)
  • 2n Premi a la Falla 218 Ausiàs March-Na Rovella (VICTOR CABALLERO GUTIERREZ)
  • 3r Premi a la Falla 102 Fèlix Pizcueta-Ciril Amorós (Carlos Herranz)

Seccio setze

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 98 Mestre Aguilar-Maties Perelló (Eliot García Martín)
  • 2n Premi a la Falla 281 Ministre Luis Mayans-Argenter Suárez (MIREYA VICENTE DIAZ)
  • 3r Premi a la Falla 333 Mestre Serrano-Alacant (Roberto Climent Cremades)
  • 4rt Premi a la Falla 18 Sant Miquel-Vicent Iborra, pl. (FET D’ENCARREC)
  • 5é Premi a la Falla 344 Polo y Peyrolón-Ciutat de Mula (J DE JUANES)
  • 6é Premi a la Falla 287 Riu Bidasoa-Comte de Torrefiel (CRISTIAN GARCIA CARRASCO)
  • 7é Premi a la Falla 128 Mestre Valls-Marí Albesa (Agustín Torralba)
  • 8é Premi a la Falla 263 Salvador Giner-Gregori Gea (Xavier Bonilla Silvestre)
  • 9é Premi a la Falla 389 Manuel Melià i Fuster-María Fernanda D’Ocón (JORDI PALANCA I MARQUÉS)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 66 Arbre, pl. (Miguel Hache)
  • 2n Premi a la Falla 18 Sant Miquel-Vicent Iborra, pl. (FET D’ENCARREC)
  • 3r Premi a la Falla 281 Ministre Luis Mayans-Argenter Suárez (MIREYA VICENTE DIAZ)

Seccio desset

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 326 Hellín-Pere de Luna (TEDI CHICHANOVA)
  • 2n Premi a la Falla 248 Saineter Arniches-Arquitecte Ribes (SANTIAGO PARRADO DOBON)
  • 3r Premi a la Falla 245 Manuel de Falla-Tamarindes (ARTURO VALLÉS BEA)
  • 4rt Premi a la Falla 75 Sagunt-Sant Guillem (LORENZO FANDOS AYORO)
  • 5é Premi a la Falla 113 República Argentina-Doctor Pallarés Iranzo (JOSE LUIS CARDELL)
  • 6é Premi a la Falla 362 Luz Casanova-Pare Espasa (Vicente Espeleta)
  • 7é Premi a la Falla 159 Doctor Manuel Candela-Beatriz Tortosa (ANDREU SANCHEZ HERNANDEZ)
  • 8é Premi a la Falla 109 Sant Rafael-Antón Martín (LORENZO FANDOS AYORO)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 248 Saineter Arniches-Arquitecte Ribes (SANTIAGO PARRADO DOBON)
  • 2n Premi a la Falla 75 Sagunt-Sant Guillem (LORENZO FANDOS AYORO)
  • 3r Premi a la Falla 245 Manuel de Falla-Tamarindes (ARTURO VALLÉS BEA)

Secció divuit

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (PACO HIDALGO)
  • 2n Premi a la Falla 40 Carabasses-En Gall (ALEJANDRO CANO)
  • 3r Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Juanjo Salom)
  • 4rt Premi a la Falla 294 Jacint Labaila-Manuel Simó (Arturo Vallés Bea)
  • 5é Premi a la Falla 72 Joaquim Navarro-Carrícola (IGNACIO FERRANDO TAMARIT)
  • 6é Premi a la Falla 51 Carretera d’Escrivà-Coop. de Sant Ferran (Toni Ramos)
  • 7é Premi a la Falla 222 Doctor Domingo Orozco-Bailén (JUAN JESUS GARCIA PEREZ)
  • 8é Premi a la Falla 167 En Plom-Guillem de Castro (Juan Alberto Navarro Guijarro)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (PACO HIDALGO)
  • 2n Premi a la Falla 198 Àngel, pl. (FET D’EMCARREC)
  • 3r Premi a la Falla 37 Dalt-Sant Tomàs (Mr.Changa (Victor M. Valero Valero))

Secció dinou

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Vicente Espeleta)
  • 2n Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Pepe Gómez)
  • 3r Premi a la Falla 348 Cadis-Mossén Femenia-Puerto Rico (LA COMISION)
  • 4rt Premi a la Falla 364 Pius XII-Jaume Roig (Santiago Parrado Dobón)
  • 5é Premi a la Falla 8 Murillo-Palomar (Sevior & Priol Arts)
  • 6é Premi a la Falla 298 Pere Cabanes-Comte de Lumiares (TONI FORNES (DISEÑO LUNA FORNES))
  • 7é Premi a la Falla 312 Sèneca-Poeta Mas i Ros (Roberto Climent)
  • 8é Premi a la Falla 252 Maria Ros-Sant Tomàs (José Antonio Marcos Gómez)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Vicente Espeleta)

2n Premi a la Falla 348 Cadis-Mossén Femenia-Puerto Rico (LA COMISION)

3r Premi a la Falla 364 Pius XII-Jaume Roig (Santiago Parrado Dobón)

Secció vint

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 200 Carcaixent-Compromís de Casp (Alejandro Cano Hernandez)
  • 2n Premi a la Falla 95 Camí de Barcelona-Travessera i Camí de Montcada (ARTDEFOC CREACIONES ARTISTICAS SL
  • 3r Premi a la Falla 323 Fontcalent-Lebon (Lorenzo Fandos Ayoro)
  • 4rt Premi a la Falla 104 Rojas Clemente, pl. (Jesus Liñana Ferrando (Fallas Hawa))
  • 5é Premi a la Falla 25 Camí d’Alba-Castell de Cullera (FRANCISO JOSE CUADROS MARTINEZ)
  • 6é Premi a la Falla 343 Pianista Martínez Carrasco-Eslida (Andreu Sanchez Hernandez)
  • 7é Premi a la Falla 58 Sevilla-Dénia (Daniel López)
  • 8é Premi a la Falla 329 Grup de Peixcadors del Perellonet (David Martinez Ferrer)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 200 Carcaixent-Compromís de Casp (Alejandro Cano Hernandez)
  • 2n Premi a la Falla 95 Camí de Barcelona-Travessera i Camí de Montcada (ARTDEFOC CREACIONES ARTISTICAS SL
  • 3r Premi a la Falla 25 Camí d’Alba-Castell de Cullera (FRANCISO JOSE CUADROS MARTINEZ)

Secció vint i u

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 73 Santa Creu, pl. (La Comisión)
  • 2n Premi a la Falla 206 Doctor Gómez Ferrer (Adrián Alcaraz Grao)
  • 3r Premi a la Falla 271 Mossén Milà, pl. (FUSTA Y CARTÓ, SL)
  • 4rt Premi a la Falla 286 Pere María Orts i Bosch, pl. (JESÚS LIÑANA «HAWA»)
  • 5é Premi a la Falla 296 Hondures, pl. (JOSE LUIS PLATERO COSI)
  • 6é Premi a la Falla 313 Poble, pl.-Sant Roc (Cristian Carrasco)
  • 7é Premi a la Falla 190 Mare de Déu de la Fontsanta (FUSTA I CARTO S.L)
  • 8é Premi a la Falla 280 Doctor Berenguer Ferrer, pl. (Joserra Lisarde)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 296 Hondures, pl. (JOSE LUIS PLATERO COSI)
  • 2n Premi a la Falla 313 Poble, pl.-Sant Roc (Cristian Carrasco)
  • 3r Premi a la Falla 62 Mossén Sorell-Corona (Manuel Martín Huguet)

Secció vint i dos

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 297 Hernández Lázaro-Vall de la Ballestera (Isidro Ventiscas)
  • 2n Premi a la Falla 369 Poetes Anònims-Real de Gandia (La Comisión)
  • 3r Premi a la Falla 134 Vilanova de Castelló-Horticultor Galán (La Comissió)
  • 4rt Premi a la Falla 347 Pare Lluís Navarro-Remunta (LA COMISIO)
  • 5é Premi a la Falla 203 Joan Baptista Vives (LA COMISION)
  • 6é Premi a la Falla 383 L’Horta Sud-La Costera (Antonio Sansano Escribano)
  • 7é Premi a la Falla 172 Pérez Galdós-Jesús-Mestre Sosa (M. CARMEN BAEZA BROTONS)
  • 8é Premi a la Falla 36 Guillem de Castro-Triador (Celso Sierra Barberá)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 46 Baix-Mesó de Morella (Vicente Dominguez)
  • 2n Premi a la Falla 369 Poetes Anònims-Real de Gandia (La Comisión)
  • 3r Premi a la Falla 203 Joan Baptista Vives (LA COMISION)