Fallas 2023Premios

Listado de Premios grandes de las Fallas 2023

Secció Especial

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 22 Exposició-Misser Mascó (David Sánchez Llongo)
  • 2n Premi a la Falla    34 Pilar, pl. (Estudi Falles3D SL. Administrador: Francisco Torres Josa)
  •  3r Premi a la Falla    12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (Pere Baenas)
  • 4rt Premi a la Falla      9 Na Jordana (Mario Gual del Olmo)
  •  5é Premi a la Falla  177 Sueca-Literat Azorín (Santaeulalia Tematización S.L.)
  •  6é Premi a la Falla    28 Cuba-Literat Azorín (Vicente Martínez Aparisi)
  •  7é Premi a la Falla  197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Carlos Carsí García)
  •  8é Premi a la Falla    14 Almirall Cadarso-Comte d’Altea (Antonio Pérez Mena)
  •  9é Premi a la Falla  187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla    28 Cuba-Literat Azorín (Vicente Martínez Aparisi)
  • 2n Premi a la Falla  187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)
  •  3r Premi a la Falla  177 Sueca-Literat Azorín (Santaeulalia Tematización S.L.)

.

Secció 1ªA

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 204 Espartero-Ramón y Cajal (Plantadeu)
  • 2n Premi a la Falla    17 Quart-Palomar (Estudi Falles3D S.L.)
  •  3r Premi a la Falla    84 Gravador Esteve-Ciril Amorós (P. Giner Artista SL)
  • 4rt Premi a la Falla    83 Ciscar-Borriana (Josué Beitia Cardós)
  •  5é Premi a la Falla    44 Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (El Taller de Algarra)
  •  6é Premi a la Falla  178 Illes Canàries-Trafalgar (Vicente Herrando Soler)
  •  7é Premi a la Falla  100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (Sacabutxart SL)
  •  8é Premi a la Falla  384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà (David Sánchez Llongo)
  •  9é Premi a la Falla  291 Jerónima Galés-Litògraf Pascual i Abad (Luis Espinosa Olmos)
  • 10é Premi a la Falla    89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Pau Soler Marchante)
  • 11é Premi a la Falla  149 Comte de Salvatierra-Ciril Amorós (José Ramón Devis Benet)
  • 12é Premi a la Falla  151 Just Vilar-Mercat del Cabanyal (Joaquín Martí Fernández)
  • 13é Premi a la Falla  242 Ribera-Convent de Santa Clara (Miguel Santaeulalia Serrán)
  • 14é Premi a la Falla      1 Mercat Central, pl. (Manuel Martínez Reig)
  • 15é Premi a la Falla    96 Quart Extramurs-Velázquez (Erik Martínez Moncho)
  • 16é Premi a la Falla    11 Mercé, pl. (Latorre y Sanz)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  291 Jerónima Galés-Litògraf Pascual i Abad (Luis Espinosa Olmos)
  • 2n Premi a la Falla  100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (Sacabutxart SL)
  •  3r Premi a la Falla  204 Espartero-Ramón y Cajal (Plantadeu)

.

Secció 1ªB

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla    10 Avinguda de l’Oest (Paco Torres Josa)
  • 2n Premi a la Falla  316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Ernesto Cimas Ribera)
  •  3r Premi a la Falla    31 Lo Rat Penat (Sergio Musoles Ros)
  • 4rt Premi a la Falla  145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (Carlos Carsí García)
  •  5é Premi a la Falla  278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (Artenfoc – Enrique Iborra)
  •  6é Premi a la Falla  300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Sacabutxart)
  •  7é Premi a la Falla  254 Pare Santonja-Cardenal Benlloch (Paco Giner)
  •  8é Premi a la Falla    79 Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà (Josué Beitia Cardós)
  •  9é Premi a la Falla  227 Gayano Lluch (David Sánchez Llongo)
  • 10é Premi a la Falla    53 Pintor Segrelles, pl. (José Devís Benet)
  • 11é Premi a la Falla  129 Ramiro de Maeztu-Els Lleons (Sacabutxart SL)
  • 12é Premi a la Falla    78 Bisbe Amigó-Conca (Fernando López Cabañero)
  • 13é Premi a la Falla  310 Doctor Gil i Morte-Doctor Vila Barberà (Plantadeu 2018 S.L.)
  • 14é Premi a la Falla      3 Doctor Collado, pl. (Paco Giner)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Sacabutxart)
  • 2n Premi a la Falla  316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Ernesto Cimas Ribera)
  •  3r Premi a la Falla    10 Avinguda de l’Oest (Paco Torres Josa)

.

Secció 2ªA

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla    32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Sergio Musoles Ros)
  • 2n Premi a la Falla    29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Joaquín Martí Fernández)
  •  3r Premi a la Falla    43 Marqués de Montortal-Berní i Català (Ernesto Cimas)
  • 4rt Premi a la Falla  165 Pizarro-Ciril Amorós (Paco Gonzalvo)
  •  5é Premi a la Falla  140 Sant Josep de la Muntanya-Terol (Pau Soler Marchante)
  •  6é Premi a la Falla  284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Iván Martínez-Falles i Fogueres Martínez
  •  7é Premi a la Falla  184 Indústria-Sants Just i Pastor (Luis Espinosa)
  •  8é Premi a la Falla    65 Serrans-Els Furs, pl. (David Sánchez Llongo)
  •  9é Premi a la Falla    94 Mercat de Montolivet, pl. (Emilio Miralles)
  • 10é Premi a la Falla  143 Reina-Pau-Sant Vicent (Latorre y Sanz y Escif)
  • 11é Premi a la Falla    55 Sapadors-Vicent Lleó (Rafael Cheli Collado)
  • 12é Premi a la Falla  120 Molinell-Alboraia (Sergio Lis Abril)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla    32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Sergio Musoles Ros)
  • 2n Premi a la Falla    29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Joaquín Martí Fernández)
  •  3r Premi a la Falla  165 Pizarro-Ciril Amorós (Paco Gonzalvo)

.

Secció 2ªB

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 123 L’Alguer-Enginyer Rafael Janini (Rafael Martínez Reig)
  • 2n Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Sergio Musoles Ros)
  • 3r Premi a la Falla 62 Mossén Sorell-Corona (Manolo Martín con diseño de Escif)
  • 4rt Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Iván Martínez Velló (falles i fogueres Martínez Velló))
  • 5é Premi a la Falla 27 Cadis-Els Centelles (Artenfoc)
  • 6é Premi a la Falla 358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Imagine Creative Projects SL – Oscar Dols)
  • 7é Premi a la Falla 107 Bilbao-Maximilià Thous (Cristian Meliá Ginestar (taller Germans Meliá))
  • 8é Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (Paco Giner Núñez)
  • 9é Premi a la Falla 231 Poeta Alberola-Totana (José Luis Pascual Nebot)
  • 10é Premi a la Falla 232 Pius XI-Fontanars (Josué Beitia Cardós)
  • 11é Premi a la Falla 103 València-Teodor Llorente (Ximo Esteve Mares)
  • 12é Premi a la Falla 101 Carrera de Malilla-Enginyer J. Benlloch (Fernando Marzo)
  • 13é Premi a la Falla 115 Frederic Mistral-Murta (Mario Cardells Solves)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 62 Mossén Sorell-Corona (Manolo Martín con diseño de Escif)
  • 2n Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Sergio Musoles Ros)
  • 3r Premi a la Falla 123 L’Alguer-Enginyer Rafael Janini (Rafael Martínez Reig)

.

Secció 3ªA

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Sergio Musoles Ros)
  • 2n Premi a la Falla 274 Tenda, pl. (David Sánchez Llongo)
  • 3r Premi a la Falla 77 Barri de Sant Josep (Lorenzo Fandos Ayoro)
  • 4rt Premi a la Falla 86 Blocs Platja (Mario Gual del Olmo)
  • 5é Premi a la Falla 181 Barri Beteró (Palacio i Serra Artesans)
  • 6é Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Art En Foc, El talleret d´Alcasser)
  • 7é Premi a la Falla 214 Cristòfol Sorní-Mestre Martín (Fernando Llopis)
  • 8é Premi a la Falla 93 General Llorens (ArtdeFoc Creaciones Artísticas, S.L.)
  • 9é Premi a la Falla 39 Castelló-Sogorb (Javier García Moya)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Sergio Musoles Ros)
  • 2n Premi a la Falla 158 Albacete-Marvà (Arturo Vallés Bea)
  • 3r Premi a la Falla 181 Barri Beteró (Palacio i Serra Artesans)

.

Secció 3ªB

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 279 Maties Perello-Lluís de Santàngel (Santaeulalia Tematización S.L.)
  • 2n Premi a la Falla 334 Doctor Marañón-Mestre Palau (Ximo Esteve Mares)
  • 3r Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Mauricio Moreira Santos)
  • 4rt Premi a la Falla 35 Joan d’Aguiló-Gaspar Aguilar (Lorenzo Fandos Ayoro)
  • 5é Premi a la Falla 317 Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu (Enrique Cardells)
  • 6é Premi a la Falla 144 Progrés-Teatre de la Marina (Francisco Gonzalvo Martín)
  • 7é Premi a la Falla 325 Mestre Rodrigo-General Avilés (Manuel Martínez Reig)
  • 8é Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Empar Iturbi (Sacabutxart SL)
  • 9é Premi a la Falla 192 Ramiro de Maeztu-Humanista Furió (Sacabutxart, SL)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 279 Maties Perello-Lluís de Santàngel (Santaeulalia Tematización S.L.)
  • 2n Premi a la Falla 325 Mestre Rodrigo-General Avilés (Manuel Martínez Reig)
  • 3r Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Empar Iturbi (Sacabutxart SL)

.

Secció 3ªC

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (Vicente Herrando Soler)
  • 2n Premi a la Falla    49 Barraca-Espadà (Luis Espinosa Olmos)
  •  3r Premi a la Falla    85 Cuba-Dénia (Mario Cardells Solves)
  • 4rt Premi a la Falla  375 Albereda-França (Iván Martínez Velló)
  •  5é Premi a la Falla  283 Jacinto Benavente-Regina Na Germana (P Giner Artista SL)
  •  6é Premi a la Falla    59 Aras de Alpuente-Castell de Pop (Rafa Cheli Collado)
  •  7é Premi a la Falla    61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Joaquín Martí Fernández)
  •  8é Premi a la Falla  114 Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman (Víctor Navarro Granero)
  •  9é Premi a la Falla  110 Lope de Vega, pl. (Álvaro Guija Moreno)
  • 10é Premi a la Falla  147 Mare de Déu de Lepant, pl. (Lorenzo Fandos Ayoro)
  • 11é Premi a la Falla  348 Cadis-Mossén Femenia-Puerto Rico (La Comissió)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  375 Albereda-França (Iván Martínez Velló)
  • 2n Premi a la Falla    85 Cuba-Dénia (Mario Cardells Solves)
  •  3r Premi a la Falla  283 Jacinto Benavente-Regina Na Germana (P Giner Artista SL)

.

Secció 4ªA

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla    24 Cadis-Literat Azorín (Sacabutxart SL)
  • 2n Premi a la Falla  102 Fèlix Pizcueta-Ciril Amorós (Fernando Llopis Torres)
  •  3r Premi a la Falla    54 Joaquim Costa-Borriana (Mario Cardells Solves)
  • 4rt Premi a la Falla    41 Cuba-Puerto Rico (Sacabutxart SL)
  •  5é Premi a la Falla  171 Ramon de Rocafull-Comte d’Alaquàs (Jesús Liñana)
  •  6é Premi a la Falla  228 Arquitecte Alfaro-Francesc Cubells (Daniel Barea Ortiz)
  •  7é Premi a la Falla  245 Manuel de Falla-Tamarindes (Loren Fandos Ayoro)
  •  8é Premi a la Falla    56 Azcàrraga-Ferran el Catòlic (José Miguel Gasent González)
  •  9é Premi a la Falla    45 Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbano (Víctor Navarro Granero)
  • 10é Premi a la Falla      5 Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (Arturo Vallés Bea)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla    24 Cadis-Literat Azorín (Sacabutxart SL)
  • 2n Premi a la Falla    54 Joaquim Costa-Borriana (Mario Cardells Solves)
  •  3r Premi a la Falla  205 Nord-Doctor Zamenhoff (Jordi Palanca)

.

Secció 4ªB

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 285 Rodríguez de Cepeda-Llorenç Palmireno (Mario Gual del Olmo)
  • 2n Premi a la Falla 288 Periodista Gil Sumbiela-Assutzena (Fernando Marzo)
  • 3r Premi a la Falla 215 Baró de Patraix-Conca (Vicente Hernando Soler)
  • 4rt Premi a la Falla 308 Mercat de Castella (Luis Espinosa)
  • 5é Premi a la Falla 164 Pérez Galdós-Calixt III (Vicente Albert García)
  • 6é Premi a la Falla 366 Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Javier Rico Catalán)
  • 7é Premi a la Falla 74 Alqueries de Bellver-Garbí (Dani Barea Ortiz)
  • 8é Premi a la Falla 47 Alberic-Heroi Romeu (Álvaro Guija Moreno)
  • 9é Premi a la Falla 201 Palleter-Erudit Orellana (Rafael Martínez Reig)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 285 Rodríguez de Cepeda-Llorenç Palmireno (Mario Gual del Olmo)
  • 2n Premi a la Falla 288 Periodista Gil Sumbiela-Assutzena (Fernando Marzo)
  • 3r Premi a la Falla 308 Mercat de Castella (Luis Espinosa)

.

Secció 4ªC

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velázquez (Art En Foc)
  • 2n Premi a la Falla  154 Sant Vicent-Marvà (Josué Beitia Cardós)
  •  3r Premi a la Falla  332 Poeta Llorente (Luis Espinosa Olmos)
  • 4rt Premi a la Falla  335 L’Eliana-El Cid (Miguel Santaeulalia Serrán)
  •  5é Premi a la Falla  118 Acàcies-Picaio (Xavier Herrero Martínez)
  •  6é Premi a la Falla  160 Sant Ignasi de Loiola-Jesús i Maria (Vicente Albert García)
  •  7é Premi a la Falla  183 Illes Canàries-Dama d’Elx (Javier Rico Catalán)
  •  8é Premi a la Falla  146 Tres Forques-Conca-Pérez Galdós (Víctor Navarro Granero)
  •  9é Premi a la Falla  328 Enginyer Manuel Maese-Cristóbal Llorens (Fran Sierra Alarcón)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  183 Illes Canàries-Dama d’Elx (Javier Rico Catalán)
  • 2n Premi a la Falla    68 Conserva-Berenguer Mallol (Iván Martínez – Falles i Fogueres Martínez Vello)
  •  3r Premi a la Falla  118 Acàcies-Picaio (Xavier Herrero Martínez)

.

Secció 5ªA

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  188 Primat Reig-Vinaròs (Vicente Albert García)
  • 2n Premi a la Falla    19 Sant Bult, pl. (Art En Foc)
  •  3r Premi a la Falla  199 Veneçuela-Agustí Sales (Rafael Martínez Reig)
  • 4rt Premi a la Falla    90 Nador-Miraculosa (Fernando Marzo)
  •  5é Premi a la Falla  180 Plaça d’Espanya-Ramón y Cajal-Pintor Benedito (Javier Rico Catalán)
  •  6é Premi a la Falla  212 Arts i Oficis-Actor Llorens (Mauricio Moreira Santos)
  •  7é Premi a la Falla  340 Francesc Climent-L’Uruguai (Sergio Lis Abril)
  •  8é Premi a la Falla    81 Goya-El Brasil (Álvaro Guija Moreno)
  •  9é Premi a la Falla  225 Rosari-Calabuig, pl. (Miguel Banaclocha)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla    19 Sant Bult, pl. (Art En Foc)
  • 2n Premi a la Falla  199 Veneçuela-Agustí Sales (Rafael Martínez Reig)
  •  3r Premi a la Falla  188 Primat Reig-Vinaròs (Vicente Albert García)

.

Secció 5ªB

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  336 Serra Martés-Miguel Servet (Enric Andrés i Alandí)
  • 2n Premi a la Falla  259 Oltà-Juan Ramón Jiménez (Víctor Hugo Giner Blasco)
  •  3r Premi a la Falla    40 Carabasses-En Gall (Pedro Espadero)
  • 4rt Premi a la Falla  106 Primat Reig-Sant Vicent de Paül (Francisco Gonzalvo Martín)
  •  5é Premi a la Falla  295 Camí de Montcada-Pintor Jacomart (Pepe Sales Marco)
  •  6é Premi a la Falla    26 Ciutat de l’Artista Faller (Gotes de Foc, C.B.)
  •  7é Premi a la Falla  195 Gravador Jordán-Escultor Pastor (Fernando López)
  •  8é Premi a la Falla  176 Campanar-Hipòlit Rovira (Daniel Barea Ortiz)
  •  9é Premi a la Falla  272 Menéndez y Pelayo-Catalunya (Víctor Navarro)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  336 Serra Martés-Miguel Servet (Enric Andrés i Alandí)
  • 2n Premi a la Falla  210 Alacant (Xavi Bonilla)
  •  3r Premi a la Falla  292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (Latorre y Sanz)

.

Secció 5ªC

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 116 Josep Maestre (Javier Gómez Morollón)
  • 2n Premi a la Falla  126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Joserra Lisarde)
  •  3r Premi a la Falla  240 Mestre Bellver-Marià Ribera (Sacabutxart SL)
  • 4rt Premi a la Falla  270 Cuenca Tramoyeres-Guàrdia Civil (Gotes de Foc)
  •  5é Premi a la Falla    64 Doctor Peset Aleixandre-En Guillem Ferrer (Sergio César Carrero Melián)
  •  6é Premi a la Falla  342 Avinguda de Valladolid-Enginyer Vicent Pichó (José Antonio Marco Gómez)
  •  7é Premi a la Falla  127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (Raúl Martínez «estudio Chuky»)
  •  8é Premi a la Falla  303 Alemanya-El Batxiller (Pedro Espadero Colmenar)
  •  9é Premi a la Falla  352 Poeta Emili Baró-Enric Ginesta (Víctor Caballero)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (Raúl Martínez «estudio Chuky»)
  • 2n Premi a la Falla  240 Mestre Bellver-Marià Ribera (Sacabutxart SL)
  •  3r Premi a la Falla  126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Joserra Lisarde)

.

Secció 6ªA

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 141 Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina (Vicente Albert García)
  • 2n Premi a la Falla 327 Pintor Pasqual Capuz-Fontanars (Jesús Liñana (hawa))
  • 3r Premi a la Falla 230 Mossén Josep Cuenca-Pinedo (Manuel J. Blanco)
  • 4rt Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Manuel Martínez Reig)
  • 5é Premi a la Falla 97 Sèneca-Iecla (Joserra Lisarde)
  • 6é Premi a la Falla 392 Blas Gámez – Ángel Villena (Vicente Julián)
  • 7é Premi a la Falla 209 Sant Antoni (Víctor Navarro Granero)
  • 8é Premi a la Falla 166 Santa Cruz de Tenerife (Enric Andrés Alandi)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 294 Jacint Labaila-Manuel Simó (Arturo Valles Bea)
  • 2n Premi a la Falla 311 Castielfabib-Marqués de Sant Joan (Reyes Pe)
  • 3r Premi a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Ricardo Alcaide)

.

Secció 6ªB

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  224 Sequiota, pl.-El Palmar (Ximo Esteve Mares)
  • 2n Premi a la Falla  359 Enginyer Josep Sirera-Pius IX (Rafael Manuel Martínez Reig)
  •  3r Premi a la Falla  229 Antonio Molle-Gregorio Gea (Arte Efimero, SL)
  • 4rt Premi a la Falla  105 Poeta Asins-Alegret-Puçol (Xavier Herrero)
  •  5é Premi a la Falla  287 Riu Bidasoa-Comte de Torrefiel (Cristian García Carrasco)
  •  6é Premi a la Falla  374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Pepe Badía)
  •  7é Premi a la Falla  194 Visitació-Oriola (Xavier Herrero)
  •  8é Premi a la Falla    99 Ferran el Catòlic-Erudit Orellana (Estudio Quemadera)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  359 Enginyer Josep Sirera-Pius IX (Rafael Manuel Martínez Reig)
  • 2n Premi a la Falla  374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Pepe Badía)
  •  3r Premi a la Falla    72 Joaquim Navarro-Carrícola (Xaume Torrent Arenas)

.

Secció 6ªC

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 58 Sevilla-Dénia (Joserra Lisarde)
  • 2n Premi a la Falla    66 Arbre, pl. (Miguel Hache)
  •  3r Premi a la Falla  309 Negret, pl. (Manuel Martínez Reig)
  • 4rt Premi a la Falla    69 Sant Josep de Pignatelli-Doctor Peset Aleixandre (Fernando Marzo Dasí)
  •  5é Premi a la Falla  153 Sant Pere-Mare de Déu de la Vallivana (Daniel Barea)
  •  6é Premi a la Falla  104 Rojas Clemente, pl. (Jesús Liñana Ferrando)
  •  7é Premi a la Falla  167 En Plom-Guillem de Castro (Oscar García)
  •  8é Premi a la Falla  275 Pouet, pl. (Mauricio Moreira Santos)
  •  9é Premi a la Falla  159 Doctor Manuel Candela-Beatriz Tortosa (José Bartolomé Navarro)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla    66 Arbre, pl. (Miguel Hache)
  • 2n Premi a la Falla    69 Sant Josep de Pignatelli-Doctor Peset Aleixandre (Fernando Marzo Dasí)
  •  3r Premi a la Falla    58 Sevilla-Dénia (Joserra Lisarde)

.

Secció 7ªA

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (Joserra Lisarde)
  • 2n Premi a la Falla  193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Mauricio Moreira Santos)
  •  3r Premi a la Falla  128 Mestre Valls-Mariner Albesa (Gotes de Foc, C.B)
  • 4rt Premi a la Falla  344 Polo y Peyrolón-Ciutat de Mula (Jota de Juanes)
  •  5é Premi a la Falla  150 Doctor Manuel Candela-Av.del Port (La Comissió)
  •  6é Premi a la Falla    30 La Vall de Laguar-Pare Ferris (Manuel José Martínez Reig)
  •  7é Premi a la Falla    51 Carretera d’Escrivà-Coop. de Sant Ferran (Vidal Garrido Gavidia)
  •  8é Premi a la Falla  108 Pintor Stolz-Burgos (Enric Andrés Alandi)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  117 Daroca-Pare Viñas (Joserra Lisarde)
  • 2n Premi a la Falla  128 Mestre Valls-Mariner Albesa (Gotes de Foc, C.B)
  •  3r Premi a la Falla  193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Mauricio Moreira Santos)

.

Secció 7ªB

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 333 Mestre Serrano-Alacant (Gotes de Foc)
  • 2n Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Manuel Martínez Reig)
  • 3r Premi a la Falla 220 Fermín Galán i García Hernández-Primavera (Víctor Caballero Gutiérrez)
  • 4rt Premi a la Falla 363 L’Alcota-Sagunt (Cristian García)
  • 5é Premi a la Falla 367 Puebla de Valverde-II República Espanyola (Agustín Torralba Soto)
  • 6é Premi a la Falla 191 Pare Domènech-Pius XII (Creacions Artistiques Art de Foc)
  • 7é Premi a la Falla 246 Josep Soto Micó-Síndic Mocholí (Vidal Garrido)
  • 8é Premi a la Falla 73 Santa Creu, pl. (Estudio Quemadera)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Manuel Martínez Reig)
  • 2n Premi a la Falla 333 Mestre Serrano-Alacant (Gotes de Foc)
  • 3r Premi a la Falla 95 Camí de Barcelona-Travessera i Camí de Montcada (ArtdeFoc Creaciones Artísticas S.L.

.

Secció 7ªC

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  252 Maria Ros-Sant Tomàs (José Antonio Marco Gómez)
  • 2n Premi a la Falla      8 Murillo-Palomar (David Sánchez Llongo)
  •  3r Premi a la Falla  357 Moreria, pl. (Vicente Albert García)
  • 4rt Premi a la Falla  273 Regne de València-Mestre Serrano (José Luis Platero Cosi)
  •  5é Premi a la Falla  370 Llorers-Arquitecte Lucini (Isidro Martínez Aparicio)
  •  6é Premi a la Falla  234 Escalante-Empar Guillén (Francisco Gonzalvo Martín)
  •  7é Premi a la Falla    92 En Sendra-Coll, pl. (María Teresa Meliá Santamaría)
  •  8é Premi a la Falla  213 Vivons-Romeu de Corbera (Vicente Zacarés Carrió)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  273 Regne de València-Mestre Serrano (José Luis Platero Cosi)
  • 2n Premi a la Falla      8 Murillo-Palomar (David Sánchez Llongo)
  •  3r Premi a la Falla  252 Maria Ros-Sant Tomàs (José Antonio Marco Gómez)

.

Secció 8ªA

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  206 Doctor Gómez Ferrer (Francisco Javier Gómez Morollón)
  • 2n Premi a la Falla  222 Doctor Domingo Orozco-Bailén (JJ García)
  •  3r Premi a la Falla  299 Maria Ros-Manuel Iranzo (Paco Cuadros y David Zahonero)
  • 4rt Premi a la Falla  321 Escultor García Mas-Puerto de Santa María (Arturo Vallés Bea)
  •  5é Premi a la Falla  297 Hernández Lázaro-Vall de la Ballestera (Isidro Ventiscas)
  •  6é Premi a la Falla    46 Baix-Mesó de Morella (Cristian G. Carrasco)
  •  7é Premi a la Falla    52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (Juan Ruiz Recio y Amparo Ordaz Ceballos)
  •  8é Premi a la Falla    21 Borrull-Socors (Didac Ballester)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla    21 Borrull-Socors (Didac Ballester)
  • 2n Premi a la Falla  206 Doctor Gómez Ferrer (Francisco Javier Gómez Morollón)
  •  3r Premi a la Falla  222 Doctor Domingo Orozco-Bailén (JJ García)

.

Secció 8ªB

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  237 Senent Ibáñez-Massarrojos (Fco Olivares y Juan Valencia)
  • 2n Premi a la Falla  286 Pere María Orts i Bosch, pl. (José Pascual Roda Ferrando)
  •  3r Premi a la Falla  306 Cedre-Explorador Andrés (La Comissió)
  • 4rt Premi a la Falla  362 Luz Casanova-Pare Espasa (Vicente Albert García)
  •  5é Premi a la Falla  124 Lluís Oliag-Mariola-Granada (Xavier Herrero Martínez)
  •  6é Premi a la Falla  248 Saineter Arniches-Arquitecte Ribes (Vidal Garrido)
  •  7é Premi a la Falla  383 L’Horta Sud-La Costera (Isidro Ventiscas)
  •  8é Premi a la Falla      4 Portal de la Valldigna-Salines (Vicente Espeleta García)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  329 Grup de Peixcadors del Perellonet (David Martínez Ferrer)
  • 2n Premi a la Falla  237 Senent Ibáñez-Massarrojos (Fco Olivares y Juan Valencia)
  •  3r Premi a la Falla  124 Lluís Oliag-Mariola-Granada (Xavier Herrero Martínez)

.

Secció 8ªC

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla 36 Guillem de Castro-Triador (Celso Sierra Barberá)
  • 2n Premi a la Falla 347 Pare Lluís Navarro-Remunta (La Comissió)
  •  3r Premi a la Falla 313 Poble, pl.-Sant Roc (Cristian Carrasco)
  • 4rt Premi a la Falla 280 Doctor Berenguer Ferrer, pl. (Joserra Lisarde)
  •  5é Premi a la Falla 190 Mare de Déu de la Fontsanta (Vicente Albert García)
  •  6é Premi a la Falla 365 Alfara del Patriarca-Periodista Gil Sumbiela (Vicent Vendrell Catala)
  •  7é Premi a la Falla 256 Blasco Ibáñez-Mestre Ripoll (Isidro Martínez Aparicio)
  •  8é Premi a la Falla 91 Pintor Domingo-Guillem de Castro (Francisco Ribes López)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla 313 Poble, pl.-Sant Roc (Cristian Carrasco)
  • 2n Premi a la Falla 91 Pintor Domingo-Guillem de Castro (Francisco Ribes López)
  •  3r Premi a la Falla 36 Guillem de Castro-Triador (Celso Sierra Barberá)

.

Premis Caliu falles grans 2023

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 182 Àngel Guimerà-Pintor Vila Prades (La Comissió)
  • 2n Premi a la Falla 52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (Juan Ruiz Recio y Amparo Ordaz Ceballos)
  • 3r Premi a la Falla 201 Palleter-Erudit Orellana (Rafael Martínez Reig)
  • 4rt Premi a la Falla 384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà (David Sánchez Llongo)
  • 5é Premi a la Falla 125 Baró de San Petrillo-Leonor Jovani (Arturo Vallés Bea)

.

Premis falles grans 2023 Experimentals

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 66 Arbre, pl. (Miguel Hache)
  • 2n Premi a la Falla  302 Xiva-Francisco de Llano (Giovanni Nardin)
  •  3r Premi a la Falla  387 Jesús Morante Borrás-Caminot (La Punta) (Ricard Balanzà Martínez)
  • 4rt Premi a la Falla    21 Borrull-Socors (Didac Ballester)
  •  5é Premi a la Falla  311 Castielfabib-Marqués de Sant Joan (Reyes Pe)
  •  6é Premi a la Falla  211 Lepant-Guillem de Castro (Anna Ruiz)
  •  7é Premi a la Falla  226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Ignacio Ferrando Tamarit)
  •  8é Premi a la Falla  379 La Vall d’Albaida-La Canal de Navarrés (J. Vicente Vendrell Catalá // Diseny: Aureli
  •  9é Premi a la Falla  314 Tres Camins-Pinedo (Ricard Balanzá)
  • 10é Premi a la Falla    52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (Juan Ruiz Recio y Amparo Ordaz Ceballos)